Jaký je rozdíl v ekopalivech

Druhy pelet a doporučené využití

Dřevěné pelety jsou slisované granule válcového tvaru o průměru 6 až 16mm a délce 10 až 50 mm. Pelety se vyrábějí z pilin z měkkého a tvrdého dřeva nebo biomasy. Pelety se používají pouze ke spalování v kotlích a kamnech k tomu předurčených. Pelety jsou vhodné zejména pro kotle s automatickou regulací provozu a plnícím zásobníkem.

 

Pelety se také spalují ve velkých kotelnách a tepelných elektrárnách pro výrobu tepelné nebo elektrické energie a přidávají se do tuhého paliva z důvodu snížení škodlivých emisí.

 

Mezi hlavními výhodami dřevěných pelet jsou vysoká výhřevnost a plná automatizace procesu při spalování.

 

Dřevěné pelety se vyrábějí z čistých pilin z měkkého nebo tvrdého dřeva nebo s menší příměsí kůry.

 

Pelety SV

Světlé nebo bílé pelety jsou nejvyšší kvality a mají nejnižší obsah popela. Ale samozřejmě jsou nejdražší. Tyto pelety byly donedávna používané a poptávané nejvíce. Za poslední rok ale stoupla jejich cena a s tím vzrostla poptávka po polotmavých nebo tmavých dřevěných peletách.


Polotmavé nebo tmavé dřevěné pelety jsou vyrobené s menší příměsí kůry.

 

Pelety TMTyto pelety se nepravdivě považují za horší. Jediným menším rozdílem oproti světlým peletám je o trochu větší obsah popela. Ale v porovnání v cenové kategorii jsou polotmavé pelety výrazně levnější.

 

V domácnostech se nejvíce používají balené pelety v menším pytli (15kg). Jejich výhodou je nenáročnost při manipulaci a skladování. Často se také používají pelety ve velkém vaku - Big Bag. Nevýhodou tohoto velkého balení je složitější manipulace. Oproti baleným peletám ale vychází o několik stovek levněji.

balení Big bag

Objednat pelety

 

 

Druhy briket a doporučené využití

Dřevěné brikety jsou ekologické palivo, které se vyrábí z dřevních odpadů (piliny, štěpky atd.), zemědělských odpadů (sláma, plevy, kukuřice, atd.) nebo lisované rašeliny. Při výrobě dřevěných briket se alternativně používá i drcená kůra.

 

Brikety jsou využívané jako tuhé palivo pro spalování ve všech typech pecí, kotlů, kotlů centrálního vytápění a kotlů na dřevo. Perfektně hoří v krbu, kamnech, grilech, atd.

 

1. Brikety RUF ('cihly / kvádry')

Standardní název 'RUF'se objevil díky německé společnosti 'RUF', která se již více než dvacet let zabývá výrobou strojů (lisů) pro různá odvětví lehkého a těžkého průmyslu.

 

RUFDřevěné brikety RUF jsou skvělým palivem pro zahradní grily, krby, kamna a kotle. Brikety neobsahují žádné škodliviny a na rozdíl od palivového dříví a dřevěného uhlí nevypouští při hoření prakticky žádné saze a kouř. Výhřevnost dřevěných briket RUF je 4500-4700 kcal / kg s minimálním obsahem popela, což jsou nepochybně vynikající indikátory. Doporučujeme používat RUF brikety vyrobené z tvrdého dřeva (lepší a delší výhřevnost, menší obsah popela).

 

I přes to, že jsou brikety balené ve folii (PE balení), doporučujeme je skladovat v suchém místě s minimální vlhkostí.

Objednat brikety RUF

 

2. Dřevěné brikety Pini Kay

PiniZákladním principem výroby těchto briket je šnekové lisování. Výstupem jsou vytlačovány brikety kvádrového nebo válcového tvaru s dírou po celé délce. Tato díra poskytuje dokonalejší spalování, čímž se několikanásobně zvyšuje jejich tepelná výhřevnost. Brikety Pini Kay jsou velice tvrdé s minimálním obsahem vlhkosti, a to díky velmi vysoké teplotě během lisování. Povrch briket Pini-Kay je tmavý (opálený).

 

3. Dřevěné brikety válcového tvaru

Energo brikety Brikety RUND

Objednat brikety

Kontaktní informace

FIREMNÍ ÚDAJE: Bellato Group s.r.o.
Skryjova 1606/8
Brno 61 00
IČ: 01873911


PROVOZOVNA: Dobré Pole 115, 69181
Česká Republika


VELKOSKLAD A PRODEJ EKOPALIV: Novosedly, farma, 69182
Česká Republika


pellets.briketts@email.cz
+ 420 776 498 885
    (CZ, EN, RU)
+ 420 739 788 688
    (CZ, DE)
+ 420 519 514 501

Bellato Group s.r.o.

Mikulovské Pivobraní